حیاتی ترین نکات ایزوگام سرویس بهداشتی + معرفی بهترین ایزوگام ها باکمترین قیمت

ایزوگام-سرویس-بهداشتی

ایزوگام سرویس بهداشتی چرا لازم است؟

اگر تجربه کار ساختمان سازی و ساخت و ساز داشته باشید قطعا می دانید که بعضی از مناطق ساختمان و خانه نیاز به عایق بندی بسیار دقیق دارد.در این مقاله قرار است درباره ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی و قیرگونی سرویس بهداشتی و حمام صحبت کنیم.دقت کنید برای اینکه بتوانید باصرفه ترین پروژه را برای خودتان رقم بزنید باید از مواردی چون قیمت ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی و تست و ارتفاع ایزوگام سرویس بهداشتی آگاه باشید.

تلفن تماس برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش خرید و نصب ایزوگام: 09143028212

یکی از اجزای ساختمان که همیشه در معرض رطوبت قرار دارد، سرویس بهداشتی و حمام می باشد، بنابراین برای جلوگیری از نشت آب، باید عایق بندی شوند، زیرا در صورت نفوذ آب، پوسیدگی دیوار های توالت و حمام را به دنبال دارد. برای آب بندی توالت از قیر به شکل قیرگونی و ایزوگام استفاده می شود، بعد از تمام شدن دیوار کشی و بعد از شکل گرفتن کف ساختمان، قبل از اینکه سرامیک یا کاشی نصب شود، باید از لایه های قیری آماده به عنوان ایزوگام استفاده شود، تا کف و دیوار های توالت نسبت به نفوذ آب عایق شود.

چه چیزهایی در مورد عایق بندی سرویس بهداشتی می دانید؟

نصب ایزوگام سرویس بهداشتی و ایزوگام حمام از جمله کارهای تخصصی می باشد که باید به افراد متخصص و کاربلد سپرده شود، از طرفی بایستی از محصولات درجه یک و باکیفیت استفاده شود تا عمر و مقاومت بالایی داشته باشد.

نحوه ایزوگام حمام و دستشویی:

برای نصب ابتدا باید بهترین کیفیت ایزوگام سرویس بهداشتی را خریداری کنید، زیرا این ایزوگام در محیط توالت به کار می رود پس باید مقاومت بالایی نسبت به قرار داشتن در معرض رطوبت دائم از خود نشان دهد و در چنین محیطی دوام بیاورد.در مرحله بعد باید سطح زیرین ایزوگام را به صورت مناسب و اصولی زیرسازی شود، رعایت اصول در این مرحله ضروری است، یکی از مصالحی که در زیرسازی ایزوگام به کار می رود و برای این کار مناسب است، سیمان می باشد، البته توجه کنید تا سیمان به طور کامل خشک نشده، ایزوگام را شروع نکنید.

ایزوگام-حمام

لوله های آب گرم و سرد باید به طور کامل پوشانده شوند، همچنین تمامی لوله های موجود در سرویس بهداشتی به جز لوله های مربوط توالت فرنگی باید بریده شوند.بعد از اینکه مراحل بالا کامل شد، همچنین بعد از اینکه سیمان به طور کامل خشک شد، بایستی سطح سیمان قیرگونی شود.بعد از تمام شدن این مراحل، ایزوگام را به اندازه سطح سرویس بهداشتی متر کرده و برش بزنید و در نهایت آن را نصب کنید.

ارتفاع ایزوگام سرویس بهداشتی باید چقدر باشد؟

طبق اصول نصب ایزوگام سرویس بهداشتی، در این مکان نصب ایزوگام نباید کمتر از 185 سانتی متر ارتفاع داشته باشد، در غیر این صورت ایزوگام پوشانندگی مناسب را نخواهد داشت، و ممکن است پس از مدتی نم بدهد.

معیار انتخاب ایزوگام دستشویی چیست؟

در انتخاب ایزوگام، تعداد لایه ها و ضخامت ایزوگام اهمیت خیلی زیادی دارد.بسته به نوع روش انتخابی از نظر نصاب، ارتفاع عایق کاری سرویس بهداشتی متفاوت می باشد.از آن جا که توالت همیشه در معرض رطوبت است، کیفیت و جنس ایزوگام با پایداری و مقاومت آن رابطه مستقیم دارد.

بازسازی ایزوگام یا نصب ایزوگام سرویس بهداشتی، آسیبی به بنا وارد نمی کند و بنا را تخریب نمی کند.اگر ایزوگام مناسب برای سرویس بهداشتی انتخاب کرده و اصول نصب را به درستی رعایت کنید، حداقل عمر ایزوگام بین 10 تا 15 سال خواهد بود.

هزینه نصب و قیمت عایق سرویس بهداشتی:

حتما اطلاع از نصب ایزوگام برای شما حائز اهمیت است، هزینه ایزوگام بسته به نوع و برند ایزوگامی که خریداری می کنید، و همچنین متراژ فضایی که باید ایزوگام شود، متفاوت است. همچنین هزینه ایزوگام سرویس بهداشتی در شهرهای مختلف متفاوت می باشد.از آن جایی که قیمت های خرید و نصب ایزوگام ممکن است تغییر کند، برای اطلاع از قیمت ها با تیم با در ایزوگام سیوانی در ارتباط باشید.

مزایای ایزوگام کردن سرویس بهداشتی:

ایزوگام کردن نسبت به سایر عایق های رطوبتی جدید مثل رنگ های عایق و عایق های نانو قیمت پایین تری دارد، که این به نوبه خود یک مزیت به شمار می آید و در کنار کارایی بالا، مقرون به صرفه هم می باشد.

ایزوگام نسبت به قیرگونی قیمت بیشتری دارد اما در عین حال کارایی و عمر بالاتری دارد به همین دلیل مردم را به استفاده از ایزوگام ترغیب می کند.این نوع عایق بندی سبک بوده که با توجه به کارایی بالایی که دارد از مزایای مهم آن به شمار می رود، از طرفی نصب آن آسان است، و در هنگام نصب نسبت به قیرگونی تمیز تر می باشد، و دردسر های مربوط بهم ریخته شدن محیط و کثیف کاری محیط را به دنبال ندارد.

در کنار مزایای گفته شده، عمر بالایی هم دارد، اما زمان نصب ایزوگام نسبت به سایر روش های عایق بندی زمان بیشتری طول می کشد.ایزوگام به صورت یک لایه نازک روی کف و دیوار های ساختمان را می پوشاند ولی فشاری به سازه وارد نمی کند، چون برند های خوب و با کیفیت ایزوگام وزن کمی دارند و به سازه فشار وارد نمی کنند.

یکی از معایبی که برای ایزوگام عنوان می شود این است که کاشی روی آن نمی چسبد، برای جلوگیری از این اتفاق، بایستی زیرسازی و لایه آخر به صورت اصولی انجام شده باشد، با این حال اگر هم مشکلی در نصب کاشی ها به وجود بیاید، می توان روی لایه آخر ایزوگام سیمان کار کرد، یا به قول معروف زیرسازی را تکرار کنید، در کنار همه اینها، توجه داشته باشید که جنس و سطح کیفیت موادی که در به کار می برید حائز اهمیت می باشد.

توجه به چند نکته ضروری است:

اگر نمی خواهید مجددا ایزوگام را ترمیم یا تعمیر کنید، و دوباره کاری نکنید، از طرفی هزینه اضافه ای بابت ترمیم ایزوگام نپردازید، پیشنهاد می کنیم به این سه نکته اساسی توجه داشته باشید:

قیرگونی باید از یک لایه بیشتر باشد؛ از بهترین نوع مواد قیر و مواد مصرفی به کار گرفته شود.نصاب باید فردی متخصص و ماهر باشد، و سطح مورد نظر را یکدست و بدون منفذ و درز در بیاورد.اگر بعد از قیرگونی یک لایه ایزوگام به کار گرفته شود، کیفیت کار بالا می رود.

کلام آخر

ایزوگام سرویس بهداشتی به عنوان یکی از مکان هایی که مدام در معرض رطوبت و آب قرار دارد، بسیار مهم و واجب می باشد، اما ماهر بودن نصاب، کیفیت مواد مصرفی و همچنین کیفیت ایزوگام هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و باید این کار به دست افراد کاربلد و با رعایت اصول انجام شود تا عمر طولانی و مقاومت بالایی داشته باشد و شما مجبور به ترمیم و تعمیر در کوتاه مدت نباشید، برای خرید باکیفیت ترین ایزوگام ها با بهترین قیمت و نصب عالی می توانید با تیم متخصص ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *