قیمت آسفالت و آنالیز تمامی موارد مربوط به آن

قیمت آسفالت و آسفالت کاری به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد دراین صفحه از وبسایت ایزوگام سیوانی تمامی این موارد را شرح خواهیم داد و قیمت آسفالت بطور دقیق برای شما شرح داده خواهد شد پس اگر قصد اجرای پروژه آسفالت را دارید، لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قیمت آسفالت توپکا

بسته به حجم تردد در سطح، می‌توان از انواع مختلف آسفالت توپکا که شامل توپکا 019 و 012 است، استفاده کرد. آسفالت توپکا 019 دانه‌بندی درشت‌تری دارد و به همین دلیل دارای مقاومت بیشتری نیز دارد. هزینه تهیه و اجرای آسفالت توپکا 019 با ضخامت 5 سانتی‌متر به‌ازای هر مترمربع 195 هزار تومان است و قیمت خرید هر تن از آن از کارخانه 1 میلیون و چهارصدهزار تومان است. 
هزینه تهیه و اجرای آسفالت توپکا 012 با ضخامت 5 سانتی‌متر 205 هزار تومان به‌ازای هر مترمربع است و قیمت خرید هر تن از آن از کارخانه 1 میلیون و پانصد هزار تومان است و هزینه حمل‌و‌نقل بین 150 تا 200 هزار تومان بسته به مسافتی که باید طی شود،  متفاوت است.
برای دریافت مشاوره با شماره 09143028212 تماس بگیرید

قیمت آسفالت بیندر

آسفالت بیندر مقاومت بیشتری نسبت به آسفالت رویه دارد و دانه‌بندی آن درشت‌تر است. این نوع آسفالت قیمت پایین‌تری نسبت به انواع دیگر دارد. این نوع آسفالت با نام آسفالت 025 شناخته می‌شود و این به این معنی است که دانه‌بندی آسفالت نباید از 25 میلی‌متر بالا‌تر باشد. وقتی در یک مکان نیاز به اجرای آسفالت دو لایه باشد، در لایه  اول از آسفالت بیندر استفاده می‌شود و در مرحله بعد یک لایه آسفالت توپکا روی آن اجرا می‌شود. آسفالت بیندر را بعد از مرحله زیرسازی اولیه روی بیس جاده پخش می‌کنند. قیمت خرید و اجرای آسفالت بیندر 025 به ضخامت 5 سانتی‌متر به‌ازای هر مترمربع 185 هزار تومان است و هزینه خرید هر تن از آن از کارخانه یک میلیون و 200 هزار تومان است. هزینه حمل نیز به این هزینه‌ها اضافه خواهد شد که بسته به مسافت متفاوت خواهد بود.

قیمت اساس قیری

آسفالت اساس قیری به‌عنوان اولین لایه روسازی آسفالت مورداستفاده قرار می‌گیرد.  این لایه جهت زهکشی آب‌های نفوذی به روسازی استفاده می‌شود. هزینه تهیه و اجرای قیرپاشی در زیر آسفالت به وزن 1 کیلوگرم در هر مترمربع، 14 هزارتومان خواهد بود و به‌ازای هر تن 13 میلیون و پانصدهزار تومان است.

قیمت تراشه آسفالت

تراشه آسفالت شامل تکه‌های خرد شده آسفالت‌های قدیمی است. آسفالت را با آسفالت تراش ویرتگن تراش داده و آسفالت‌های خرد شده را به داخل کامیون می‌ریزند. از مزایای تراشه آسفالت می‌توان به کاهش هزینه‌‌ها به دلیل عدم نیاز به آسفالت گرم اشاره کرد. از این نوع آسفالت می‌توان برای ساخت جاده‌های ویلایی و روستایی، جاده‌های کم‌تردد و سبک استفاده کرد. برای اجرای این نوع آسفالت، آسفالت خرد شده را با مواد خاصی مخلوط کرده و روی سطح موردنظر پخش می‌کنند. سپس این مواد توسط غلتک کوبیده می‌شوند. هزینه تهیه و اجرای این نوع آسفالت با ضخامت 10 سانتی‌متر 75 هزار تومان به‌ازای هر مترمربع و به‌ازای هر تن نیز مبلغ 400 هزارتومان است.

عوامل موثر در هزینه آسفالت

عواملی که ادامه ذکر خواهیم کرد می‌توانند در قیمت اجرای آسفالت موثر باشند. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:
• نوع آسفالت مورداستفاده
• ضخامت آسفالت
• هزینه زیرسازی
• هزینه قیرپاشی
• هزینه پخش آسفالت
• متراژ کار
• درصد مواد
• دانه‌بندی شن و ماسه
• هزینه‌های حمل‌ونقل
• کیفیت مواد اولیه آسفالت
• نوع قیر مورداستفاده
هرچه متراژ کار بیشتر باشد، هزینه تمام شده کمتر خواهد بود.

قیمت آسفالت در مشهد

از آنجایی که شرکت ایزوگام سیوانی در شهر مقدس مشهد قرار دارد، پروژه های اجرای آسفالت و قیمت آسفالت در مشهد برای ما در دسترس تر است البته که ما خدماتمان را به تمام کشور ارایه می دهیم اما اگر در مشهد تشریف دارید و قصد آسفالت کاری دارید ، ایزوگام سیوانی می تواند به شما در آسفالت کاری کمک کند.قیمت آسفالت در مشهد بدلیل کسر هزینه های اضافی حمل و نقل برای شما به صرفه تر خواهد بود.شما می توانید برای نصب ایزوگام هم با وبسایت سیوانی همکاری داشته باشید.