آسفالت و هر آنچه که باید از آن بدانیم

آسفالت

آسفالت چیست؟ این اولین سوالی است که شاید در ذهن کاربران به وجود آید.‌ در واقع ماده ای ترکیبی از شن و ماسه و قیر می‌باشد که اغلب سیاه رنگ است و تشابهی به قیر دارد. این ماده از مصالح سنگی؛ دانه بندی پیوسته و یک ماده چسباننده ساخته می‌شود.
البته این محصول متشکل از قیر انواع مختلفی دارد که با توجه به کاربرد آن؛ به صورت متفاوتی ساخته می‌شوند. تشخیص نوع آن برای محل مورد نظر؛ کار متخصصان حرفه ای در این زمینه است تا به بهترین نحو انجام شود.
از این رو اگر قصد آسفالت سازی محلی را دارید؛ بهتر است این کار را به متخصصان مجرب آن بسپارید. زیر سازی و اجرای آسفالت برای محل های مختلف را ما با متخصصان و تجهیزات کامل ماشین آلات انجام می‌دهیم.
تضمین و نظارت کامل بر انجام عملیات؛ کار متخصصان شرکت ماست که به بهترین نحو و با تاییدیه کامل صورت میگیرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از قیمت آسفالت با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید البته لازم به ذکر است که سایت ایزوگام سیوانی بیشتر در زمینه فروش و نصب انواع ایزوگام اعم از شرق ، مشهد و … فعالیت دارد و با در برداشتن بهترین نصاب ها می تواند پروژه مدنظرتان را به بهترین نحو انجام دهد فقط کافیست با ما تماس بگیرید. حالا بریم تا در ادامه با انواع آسفالت به طور کامل آشنا شویم.

انواع آسفالت چیست؟

آسفالت به طور کلی سه نوع دارد که بر اساس نحوه کاربرد و اختلاط تقسیم بندی می‌شوند.آسفالت گرم ،حفاظتی و سرد.آسفالت گرم در واقع به صورت داغ ساخته شده و با قیر ترکیب می‌شود. این قیر خود دارای چند نوع است که از نظر مقاومت و دوام؛ برترین نوع آن بتن آسفالتی می‌باشد. این ماده به صورت خمیری داغ روی محل مورد نظر توسط ابزارات و ماشین های مخصوص کشیده شده و بعد از مدتی سرد می‌شود. پس از سرد شدن به شکل جامد در می آید و مقاومت بالایی دارد. نوع گرم را اغلب در کف خیابان ها؛ فرودگاه ها و پشت بام ها و … مشاهده می‌کنید.

آسفالت حفاظتی اغلب برای حفاظت از محدوده‌ای تعیین شده و مورد نظر استفاده می‌شود. این نوع با استفاده از سنگ های خورد شده و غیر ساخته می‌شود که اندازه سنگ ها کوچک تر از می‌باشد.البته باید گفت که مقاومت این مورد زیاد نیست و بیشتر مواد تشکیل دهنده آن از قیر می‌باشد. اما می‌توان در پشت و بام ها یا سطوحی که فشار روی آن ها کمتر است؛ به بهترین نحو از این مدل استفاده کرد. ضمن اینکه خود آسفالت حفاظتی هم چند نوع دارد و می تواند کاربردی متفاوت داشته باشد.

ترکیب آسفالت سرد هم از قیر و یا امولسیون قیر است که با مصالح سنگی ترکیب می‌شود. این مصالح بدون گرم شدن با قیر ترکیب می شوند؛ اما گاهی در صورت ضرورت خود قیر کمی گرم است.آسفالت سرد اغلب برای سفارش هایی که از راه های طولانی صورت میگیرد انجام می‌شود و یا در انبار ها ذخیره شده و به محض نیاز استفاده خواهد شد. این آسفالت در تمامی لایه های روسازی کاربرد دارد. اما به شرط اینکه تمامی استاندارد ها و معیار های طراحی به درستی انجام شده باشد.

در آخر بدانید

این مبحث دارای بخش های مختلف و طولانی است که در این مقاله تنها به قسمتی از آن ها پرداختیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آسفالت به مقالات دیگر سر بزنید و یا با پشتیبانی شرکت سیوانی تماس حاصل نمایید. کارشناسان سایت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.سایت ایزوگام سیوانی یک سایت خدماتی در حوزه خرید و نصب ایزوگام در مشهد و دیگر شهرستان هاست که برای خدمت زسانی به هموطنان همیشه حاضر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *