لکه گیری ایزوگام چرا باید انجام شود + بهترین قیمت چسب ایزوگام

لکه گیری ایزوگام

لکه گیری ایزوگام

قطعا در بسیاری از مواقع بنا به دلایلی پیش می آید که عایق شما دچار آسیب دیدگی های بسیاری شود.در اینصورت لکه گیری ایزوگام به میان می آید که درمواردی می تواند روح بخش مشکلات ایزوگام شما باشد.به خصوص لکه گیری پشت بام بسیار مهم است چون عایق بام بدلیل اینکه درمعرض مستقیم نور خورشید و تغییرات آب و هوایی است،زودتر آسیب می بیند.در این مقاله قرار است به مشکلات ایزوگام بپردازیم که منجر به آسیب دیدگی عایق شما می شود.بعد با موارد مهمی چون چسب ایزوگام و قیمت چسب ترمیم ایزوگام آشنا خواهیم شد باما همراه باشید.

لکه گیری ایزوگام فرایندی است که برای برطرف کردن و از بین بردن ایرادات و آسیبهای ایزوگام انجام می شود. لکه گیری ایزوگام مراحل و شیوه ی مختص و اصولی خود را دارد.لکه گیری ایزوگام مثل چسب زخمی عمل می کند که می تواند زخم های سطحی را درحد مناسبی درمان کند.البته که لکه گیری عایق شرایطی دارد که باید در هر پروژه ای درنظر گرفته شود اما بعضا استفاده از این مورد می تواند گاها حتی سن و مقاومت سطح عایق را بسیار بالاتر ببرد.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام یک پوشش مقاوم و عایق محافظتی میباشد که از قیر و الیاف مصنوعی ساخته شده، ایزوگام با استفاده از گرما و حرارت بر سطح بام و یا سطح مورد نظر نصب و چسپانده می شود، این پوشش برای عایق کردن سطوحی همانند پی، دیواره، بام و کف استخرها و.. مورد استفاده قرار میگیرد و از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری میکند.

نکته : عمر ایزوگام خوب و مرغوب به طور متوسط ۱۵ سال میباشد .

اهمیت لکه گیری ایزوگام

همانطوری که بیان شد ایزوگام یک عایق رطوبتی است که برای محافظت ازسقف، دیوارها و… به کار می رود و همچنین گفتیم که عمر و ماندگاری ایزوگام اغلب بین ۱۰ تا ۱۵ سال میباشد.گاهی اوقات اتفاقاتی مانند برخورد اجسام تیز به ایزوگام باعث آسیب دیدن آن می شود ونیاز به ترمیم پیدا می کند و عدم ترمیم این آسیب دیدگی ها میتواند صدمات جبران ناپذیری را به دنبال بیاورد و باعث خرابی کامل ایزوگام و نشست آب به داخل ساختمان شود.

لکه-گیری-ایزوگام-چیست

درچنین مواقعی شما میتوانید به جای تعویض ایزوگام و تحمیل هزینه ی اضافی بخش آسیب دیده را با انجام لکه گیری ایزوگام به وسیله ی متخصص آن ترمیم کرده ورضایت کامل رو از انجام کار داشته باشید.طبق صحبتهایی که تا الان شد متوجه شدین که لکه گیری ایزوگام برای ترمیم این عایق رطوبتی به کار میرود در ادامه درباره چگونگی نصب ایزوگام و انجام فرایند لکه گیری توضیحاتی مختصر را برای شما کاربران عزیز مطرح خواهیم کرد.  باید توجه داشت که یک نصاب حرفه ای در ابتدای کار خود عایق رطوبتی را چنان نصب میکند که مشکلی برای آن ایجاد نشود و در مدت زمان کوتاه مورد آسیب قرار نگیرد.

اما گاهی اوقات بر اثر استفاده نادرست و برخورد شئ ممکن است خرابی ها و آسیب دیدگی هایی درقسمت هایی از ایزوگام به وجود آید. دراین هنگام باید ازیک ایزوگام کار حرف های خواسته شود که لکه ها و صدمات به وجود آمده روی آن را به صورت دقیق شناسایی کند. پس ازشناسایی نواحی صدمه دیده باید آن قسمت ها را آنطور که باید تمیز کرده ودر آخر با استفاده از ابزار و وسایل مخصوص خود به ترمیم آن اقدام نماید.

لکه گیری ایزوگام
لکه گیری ایزوگام

نحوه لکه گیری صحیح ایزوگام

لکه گیری صحیح ایزوگام چگونه انجام میشود؟!

استفاده از ایزوگام بی کیفیت و نامرغوب برای امر عایق کاری پشت بام سبب میشود که این عایق رطوبتی درمدت زمان کوتاهی دچار ترک و آسیب دیدگی شود. ترک های ایجاد شده پیش رونده هستند به بیانی دیگر این ترک ها زیاد و زیادتر شده تاجایی که موجب کنده شدن ایزوگام می شوند.

به همین خاطر با دیدن و متوجه شدن وجود ترک درمحل عایق باید سریعا برای ترمیم و لکه گیری ایزوگام اقدامات لازم را انجام داد.برای شروع لکه گیری صحیح ایزوگام نصاب باید قسمت های آسیب دیده را حرارت داده آن را به وسیله ی تیغ مخصوص جدا کرده وسپس آن قسمت ها را بازسازی کند، تنها دلیل وجود ترک در این ایزوگام نامرغوب بودن آن میباشد .

روشی دیگر

ایزوگامهایی که براثر اشیاع تیز همانند پایه ی کولر آسیب می بینند را میتوان با روشی دیگر یعنی استفاده از پرایمر و چسپ ایزوگام ترمیم کرد پرایمرهای خمیری برای پر کردن شکاف مورد استفاده قرار می گیرند.البته که در این موارد از چسب ایزوگام برای لکه گیری پشت بام استفاده می شود.برای آگاهی از قیمت چسب ترمیم ایزوگام با ما تماس بگیرید.

عواملی که باعث خرابی ایزوگام میشوند:

چه عواملی باعث آسیب دیدگی و خرابی ایزوگام میشود ؟!

در بخش های قبل به طور مختصر به عواملی که باعث خرابی ایزوگام ها می شوند پرداختیم .

  • نورمستقیم خورشید درمناطق خشک و گرمسیر
  • ایجاد خط و خش بر روی آن به وسیله حرکت دادن اشیائی مانند کولر و یا پایه کولر.
  • نداشتن مهارت و تخصص کافی در نصب ایزوگام سبب ایجاد تاول، چروک، ترک در ایزوگام و سوراخ شدن آن میشود.
  • استفاده از ایزوگام نامرغوب سبب میشود پس از گذشت مدتی کوتاه دچار ترک و آسیب شود.
  • عامل دیگر برخورد اشیاع و استفاده نادرست و همچنین عدم مراقبت مناسب می باشد.
  • نشست طولانی مدت آب کولر بر روی پشت بام باعث پوسیدگی ایزوگام می شود.
  • طلبه شدن ایزوگام به دلیل عدم نصب صحیح آن
  • ایجاد چین خوردگی و شکاف در زمان نصب و اجرای ایزوگام بر روی سطح خواسته شده که به دلیل سپردن کار به یک تیم غیرمتخصص و ضعیف رخ میدهد.
  • عدم زیرسازی صحیح و وجود ناهمواری در سقف موجب ترک ایزوگام و نشتی می شود.
  • شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی نیز یکی از دلایل خرابی های ایزوگام بشمار می رود که درنهایت به لزوم تشخیص نم و لکه گیری منجر خواهد شد.

زمان مناسب برای ترمیم ایزوگام

اگه به یاد داشته باشید گفتیم که عمر مفید ایزوگامها بین ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد و البته بستگی به نوع نصب و مهارت نصاب آن این زمان می تواتد کوتاه تر و یا بلند مدت تر باشد.

ایجاد هرگونه آسیب درایزوگام مانند سوراخ، ترک، پارگی، سبب کوتاه ترشدن عمر این عایق رطوبتی میشود.

عدم توجه به آسیب ها و خرابی و ایرادهای اسجاد شده و همچنین ترمیم آن سبب شده که اسیب به وجود آمده برآن گسترش پیدا کند به گونه ای در این صورت مجبور خواهید شد که ایزوگام را تعویض کنید.

بهترین زمان برای لکه گیری ایزوگام فصول گرم سال مثل تابستون هست زیرا که زیر عایق رطوبتی ایز وگام به هیچ عنوان نباید خیس باشه.

اما سرمای هوا رطوبتی ذاتی رو دارا میباشد در فصول سرد سال امکان بارندگی وجود داره که این باران میتواند ازطریق شکافها و بخش های آسیب دیده به سقف نفوذ کرده و وارد ساختمان شود و نم و رطوبت ایجاد کند، همچنین این توانایی را دارد که به قسمت زیرین ایزوگام نفوذ کرده و باعث پوسیدگی آن شود.

پس از ترمیم چگونه از ایزوگام مراقبت کنیم ؟!

لکه گیری ایزوگام مانند تعمیر گوشی موبایل میمیماند یعنی پس از آن باید برای جلوگیری ازآسیب دیدگی مجدد ایزوگام به دنبال مراقبت لازم آن باشیم.

برای مثال برخورد اجسام تیز ممکنه باعث کنده شدن ایزوگام تازه ترمیم شده شود و همچنین بابد از ریختن عواملی مانند چوب، نفت، گازوئیل بر روی این عایق رطوبتی خودداری کنید.

سعی کنید زیر پایه های کولر یک تکه موکت و یا شیئ دیگری قرار دهید که در اثر فشار باعث کنده شدن و آسیب دیدگی ایزوگام نشود.

نتیجه : نتیجه گیری اینکه لکه گیری ایزوگام یکی از کارهای مفیدی است که میتوان با انجام آن میتوانید از آسیب به وجود آمده جلوگیری کرده و عمر و سلامت ایزوگام را برای طولانی مدت تضمین کنید و نیازی به پرداخت هزینه های زیاد نداشته باشید .

البته انجام اینکار مانند نصب ایزوگام نیازمند تجربه و تخصص میباشد اگه از تجربیات یک متخصص برای به انجام رساندن این کار استفاده نشود ترمیم ایزوگام نیز ایزوگام ماندگاری چندانی نخواهد داشت .

قیمت لکه گیری پشت بام

میزان خرابی و نوع آسیب وارد شده بر ایزوگام تعیین کننده قیمت لکه گیری پشت بام و تعیین آن است، اینکه اگه نیاز به تعویض نباشه با توجه به میزان خرابی و یا آسیب، قیمت تعیین میشود.

اگه آسیب و خرابی زیاد باشه با توجه به آن میزان قیمت نیز افزایش پیدا میکند، ولی اگه آسیب به حدی باشه که که از تعمیر گذشته باشه عملیات تعویض انجام میشود در این حالت هزینه تحمیل شده بسیار بیشتر از تعمیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *