ترمیم ایزوگام از روش ها تا قیمت

ترمیم-ایزوگام

چرا نیاز به ترمیم ایزوگام داریم؟

ایزوگام یکی از عایق های حرارتی است که ممکن است در طول زمان دچار خرابی شود. این موضوع هنگام هم کشیده دیوار، طبله کردن گچ و… مشاهده میشود. بنابراین هنگامی که ایزوگام دچار فرسودگی می شود بهتر است اقدام به ترمیم آن شود البته در نظر داشته باشید که متخصصان ایزوگام سیوانی تمامی مراحل ترمیم عایق را برای پروژه های خود به رایگان انجام می دهند. دلایلی که سبب خرابی ایزوگام میشوند و همچنین سبب می‌شوند که نیاز به ترمیم ایزوگام باشد شامل موارد زیر می‌باشند:

ایجاد ترک و یا چین خوردگی در قسمتی از ایزوگام مانند کناره ها یکی از اصلی ترین دلایل خرابی ایزوگام می‌باشد. لازم به ذکر است که دلیل اصلی چین خوردگی و ترک های ایزوگام نصب ایزوگام به شکل نادرست است. از دیگر دلایلی که سبب ترک خوردگی ایزوگام میشود میتوان به ناهموار بودن سطح ساختمان به خصوص قسمت سقف اشاره کرد. این موضوع میتواند منجر به نشتی و حتی ترک خوردگی ساختمان میشود که در نهایت ایزوگام خراب و نیازمند تعمیر میشود.

از طرفی نمیتوان از تاثیر قرارگیری لوازم سنگین بر روی ایزوگام صرفه نظر نمود. چرا که قرار دادن لوازم سنگینی مانند کولر و یا افتادن برخی از وسایل به خصوص وسایل های تیز می تواند منجر به آسیب ایزوگام و یا پارگی ایزوگام شود. البته نشت آب از کولر و قرارگیری آن در مدت بسیار طولانی سبب آسیب به ایزوگام میشود. موضوع بعدی که از دیگر عوامل خرابی ایزوگام است به وجود آمدن برآمدگی هایی بر روی ایزوگام است که این موضوع از نصب نادرست منشا میگیرد. با این حال تغییرات اقلیمی و همچنین آب و هوایی یکی دیگر از عوامل مهمی خرابی ایزوگام است. به طور مثال ایزوگام در مناطق کوهستانی و یا سردسیر دچار خرابی میشود.

نحوه ترمیم ایزوگام

راه های متفاوتی برای ترمیم ایزوگام وجود دارند. بنابراین اگر قصد ترمیم ایزوگام منزل و یا مکانی را دارید میتوانید از عوامل متفاوتی همچون نصب ایزوگام به روش جدا کردن ایزوگام قدیمی، نصب ایزوگام بر روی ایزوگام قبلی و ترمیم ایزوگام به صورت جزئی کمک بگیرید.قیمت ترمیم ایزوگام در این سایت براساس نوع عایق و کلیات پروژه محاسبه می شود.

نصب ایزوگام به روش جدا کردن ایزوگام قدیمی یکی از روش های ترمیم ایزوگام است که نسبت به دیگر روش ها مزایای خاصی دارد.امکان بررسی شرایط مختلف ساختمان و همچنین تعمیر مکان ها آسیب دیده در سقف تنظیم کامل شیب بام از مزایای جدا کردن ایزوگام قدیمی نسبت به دیگر روش هاست. انجام این روش به این صورت است که ایزوگام قبلی را با استفاده از دستگاه شعله پخش کن تحت حرارت قرار میدهند. این کار سبب ذوب شدن قیر ایزوگام میشود. در مرحله بعد در صورت جدا نشدن ایزوگام از برخی تجهیزات مخصوص کمک می‌گیرند که سبب برش آسفالت میشود. این کار سبب میشود که ایزوگام به طور کامل از سقف جدا شود. از طرفی بعد از جدا سازی ایزوگام قبلی افراد می‌توانند مکان هایی که نشتی آب و رطوبت را دارند، شناسایی کرد. در این صورت با استفاده از چسب های مخصوصی همچون چسب ماتیک، خمیر پرایم و… میتوان آسیب های ناشی از سقف را از بین برد. ناگفته نماند که این کار مانع از نفوذ آب به برخی از. لایه های زیرین ایزوگام میشود.

نصب ایزوگام جدید را می‌توان از بهترین روش های ترمیم ایزوگام در فصل تابستان دانست. در این فصل بارندگی کمتر است و ایزوگام دچار خرابی نمیشود. لازم به ذکر است که برای استفاده این روش باید از افراد مجرب کمک بگیرید‌. توجه کنید که از نصب لایه های فلزی آلومینیومی و یا قلعی در مناطق گرم استفاده نکنید چرا که تابش نور خورشید در این مناطق سبب فرسودگی ایزوگام میشود. لازم به ذکر است که در روش تعویض ایزوگام جدید با قدیم می توان شیب بام و بررسی سقف مکان را تنظیم کرد. با این حال در این روش به دلیل جدا سازی و استفاده از ایزوگام جدید هزینه های ترمیم ایزوگام بیشتر میشود.

نصب ایزوگام روی ایزوگام قبلی از دیگر روش هاست که نیاز به مهارت دارد. لازم به ذکر است که این کار بر روی آسفالت و یا ایزوگام ها انجام میشود اما در هنگام انجام این کار باید وزن و نحوه پوسیدگی را در نظر داشت. فراموش نکنید که قبل از نصب ایزوگام باید وضعیت سازه به طور کامل برطرف شود یعنی ایراداتی همچون جمع شدن لایه های کناری، برآمدگی و طبله های ایجاد شده و همچنین ترک ها رفع شود.

ترمیم برآمدگی و ترک خوردگی ها از دیگر روش های ترمیم ایزوگام است که در محل های آسیب دیده توسط قیر های خالص انجام میشود. در مراحل بعد این مکان ها را حرارت داده و قسمتی از ایزوگام را برش میدهند و روی ناحیه آسیب دیده میگذارند. البته برای از بین بردن برآمدگی ها باید ابتدا محل را به صورت ضربدر برش دهند و ایزوگام را به سقف بچسبانند تا در آخر سطح ایزوگام هموار شود. در قیمت بعد باید شیب بندی و عایق کاری رعایت شود.

سخن آخر

بنابراین با روش های مختلف ترمیم ایزوگام می‌توان از فرسودگی ساختمان و یا نفوذ آب و رطوبت جلوگیری کرد توجه داشته باشید که در ایزوگام سیوانی تمامی مراحل از خرید و نصب ایزوگام برای اولین بار تا لکه گیری یا ترمیم کلی عایق با بهترین قیمت انجام می شود. سپاس از همراهی شما. منتظر نظرات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *