ایزوگام مایع چیست؟

ایزوگام-مایع

تمام آنچه درباره ایزوگام مایع باید بدانیم

در دنیای امروز که علم روزانه پیشرفت چشم گیری می کند،پیروی از مصالح و علوم جدید بسیار مفید می تواند باشد.ایزوگام مایع هم آمد که برخی از کارها که با ایزوگام های معمولی یا رولی انجام می شد را ساده تر کند.این عایق مایع هم کیفیت بسیار خوبی دارد و هم می تواند برای خیلی از پروژه های بزرگ کاربردی تر باشد که البته تشخیص این مورد باید توسط یک فرد متخصص انجام شود.

تلفن تماس برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش خرید و نصب ایزوگام: 09143028212

وقتی صحبت از ایزوگام به میان می‌آید،‌ ناخودآگاه به یاد قیر، بشکه های بزرگ، دود و مشعل و … می افتیم. یکی از دغدغه های افراد در حین اجرای پروژه های ایزوگام حفظ ایمنی است. با وجود مشعل گاز و آتش، حفظ سلامت اجرای پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید عایقی به بازار آمده است که برای نصب آن نیازی به این تجهیزات نیست. ایزوگام مایع که با نام ایزوگام سرد قیر پلیمری هم شناخته می شود، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی در حوزه ایزوگام است. که با عایق بندی عالی و مزایای بسیاری که دارد، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

بد نیست بدانید که این نوع عایق را می توانید با اسامی دیگری هم در بازار جستجو نمایید. عایق رطوبتی مایع، عایق امولسیونی و همچنین قیر امولسیونی، از جمله دیگر نام هایی هستند که برای این محصول پلیمری در بازار رواج دارد. مهمترین کاربرد این دسته از مصالح ساختمانی، عایق کاری رطوبتی پشت بام ها می باشد. البته از آنها می توان برای عایق بندی مخازن آب، استخرها و سرویس بهداشتی و … هم استفاده نمود. در یک کلام هر کجا که ایزوگام های رولی، قابلیت نصب دارند، این دسته از مصالح هم به کار خواهند آمد.

کاربرد-ایزوگام-مایع

در این مقاله قصد داریم تا از این نوع عایق ساختمانی برایتان سخن ها بگوییم. اگر شما هم علاقمند هستید تا از زیر و بم این مصالح ساختمانی بیشتر بدانید، با ما تا پایان همراه باشید.

عایق رطوبتی مایع چیست؟

ترکیبات شیمیایی و پلیمری در کنار هم به کار گرفته شده و در نهایت محصولی تحت عنوان ایزوگام مایع بدست آمده است. محصول نهایی با کاربردی آسان و با داشتن مقاومت و دوام بالا، یک انتخاب خوب برای عایق کاری در بخش های مختلف ساختمان به شمار می روند.حال می خواهیم در ادامه به بررسی مزایای آنها بپردازیم.

مزایای استفاده از ایزوگام مایع کدام است؟

عایق مایع به عنوان یک عایق وظیفه خود را به خوبی ایفا می کند. در ادامه برخی از مهمترین مزایای آن را با هم مرور می کنیم:
1- یک عایق با کیفیت بالا می باشد. و درجه نفوذناپذیری بالایی در مقابل آب دارند.
2- کشسانی زیادی دارند. و به همین دلیل کاملا منعطف هستند. از این ویژگی برای پوشانیدن ترک های ساختمانی می توان به خوبی استفاده کرد.
3- مهمترین ویژگی عایق سرد قیر پلیمری که باعث شده که محبوبیت بالایی هم داشته باشند این است که به آسانی نصب می شوند. و نیازی به تجهیزات اضافی ندارند.
4- در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومت بالایی دارند.
5- از آنجا که شکل مایع دارند، بدون آنکه درزی ایجاد کنند، می توانند به خوبی تمامی سطح را پوشش بدهند.
6- مقاومت بسیار بالا در برابر حرارات و افزایش دما از خود نشان می دهند. همین امر موجب می شود که طول عمر بالایی داشته باشند.
7- در برابر تاثیر مواد شیمیایی مقاوم هستند.
8- مقاومت در برابر اثرات جوی دارند.
9- عایق امولسونی یا همان ایزوگام مایع از طول عمر مفید خوبی برخوردار هستند.
10- یک نکته جالب در مورد قیر امولسیونی این است که در صورتی که دچار آسیب های جزئی فیزیکی بشوند، می توانند خودشان را ترمیم کنند! این گزینه در کنار دوام و طول عمر مفید بالا، آنها را تبدیل به گزینه های مطلوبی در این حوزه نموده است.
11- از آنها حتی بر روی سطوح مرطوب هم می توان استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *