مهمترین نکات درباره ایزوگام استخر + مشاوره رایگان

ایزوگام استخر

چرا ایزوگام استخر لازم است؟

عایق بندی استخر می توان گفت مهمترین کاریست که در مناسب ترین زمان باید انجام شود.در این مقاله در مورد عایق بندی استخر یا ایزوگام استخر صحبت می کنیم.مواردی مانند این که بهترین نوع ایزوگام استخر،طریقه ایزوگام کردن استخر و … که در ادامه به این موارد پرداخته می شود.

تلفن تماس برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش خرید و نصب ایزوگام: 09143028212

ایزوگام استخر برای جلوگیری از نشت آب به دیواره های کناری و زیرین استخر به کار می رود. اکثر استخر های ساخته شده برای اهداف کشاورزی و صنعتی کاربرد دارند که بایستی برای حفاظت آن ها از تخریب زود هنگام و جلوگیری از نشتی آب، قبل از بهره برداری ایزوگام شوند. بسته به جنس مواد به کار رفته در استخر بایستی از مواد مختلفی برای عایق کاری آن استفاده کرد که این مواد با توجه به جنسی که دارند می توانند مزایا و در کنار آن معایبی هم داشته باشند. برای شناخت این مواد و انواع ایزوگام های استخر با ما همراه باشید.

فواید ایزوگام استخر:

بحث خشکسالی و کمبود آب امروزه به یکی از بزرگترین معضل های کشور ما تبدیل شده است، که با توجه به کمبود منابع آبی، جلوگیری از هدر رفت آب در هر ابعادی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین راه ها برای جلوگیری از هدر رفتن آب در استخر، به کار بردن ایزوگام استخر آب است.از ایزوگام استخری در استخر هایی با اهدافی مثل کشاورزی، صنعتی، پرورش ماهی و غیره استفاده می شود.

اهمیت-ایزوگام-استخر

استفاده از ایزوگام در استخر، روشی با دوام است که اگر در اثر گذر زمان، دیواره استخر دچار فرسودگی یا شکاف شود، می توان آن را ترمیم کرده یا با استفاده از ایزوگام تعمیر نمود؛ در هر صورت ایزوگام همیشه راهی برای ترمیم و تعمیر استخر باز می گذارد، و استخر دچار فرسودگی و مشکلات غیر قابل تعمیر نخواهد شد.

مواد به کار رفته در عایق استخر:

جهت عایق کاری استخری که از خاک ساخته شده است، می توان از مواد مختلفی استفاده کرد که این مواد نسبت به جنسی که دارند می توانند مزایا و همچنین معایبی داشته باشند.

از انواع عایق های به کار رفته در استخر ها بر حسب جنس آنها، عبارتند از:

  • عایق بندی استخر با استفاده از مواد پلاستیکی
  • عایق بندی استخر با به کار بردن گیاهان
  • عایق کاری استخر با استفاده از موادی نظیر قیر و ایزوگام
  • پوشش دادن استخر با استفاده از خاک نفوذ ناپذیر
  • عایق کردن با استفاده از مصالح ساختمانی و بتنی

ملاحظاتی که قبل از اقدام به عایق بندی استخر بایستی به آنها توجه کنید:

1) بررسی خصوصیات خاک منطقه: آزمایش خاک منطقه یکی از مهم ترین مواردی است که باید حتما قبل از اقدام به عایق کاری به آن توجه کنید؛ با این اقدام می توانید مواردی نظیر: آب های سطحی، فشار هیدروستاتیک و مواد شیمیایی موجود در خاک را بررسی کنید. اما این کار چه فایده ای دارد؟ با ارزیابی خاک منطقه، عایق بندی در صورت وجود مواد شیمیایی در خاک پایه، دچار ترک خوردگی نشود.

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت پیش از اقدام به عایق کاری، بررسی میزان اسیدی یا قلیایی بودن خاک است. این مواد می توانند میله های تقویت کننده بتن و فولاد را در آب ضعیف کنند.

2) از دیگر موارد مهم که باید بررسی شوند: وجود ترکیباتی مثل نمک ها، سولفات ها، هیدروکسید های کلسیم، روغن ها و مواد شیمیایی که در خاک است، این مواد توانایی واکنش نشان دادن با ترکیبات سیمانی یا میله های فولادی خورد شده را دارند. به دلایلی که گفته شد، بایستی حتما قبل از اجرای عایق بندی، خاک منطقه مورد بررسی قرار گیرد تا از ایزوگام بهترین نتیجه را بگیرید.

در صورت وجود باید آب های زیر زمینی بررسی شوند: ارزیابی آب های زیر زمینی بایستی در زمانی صورت گیرد که میزان آب در بیشترین حد خود باشد. در صورتی که سازه شما در اطراف آب های زیر زمینی باشد، طبق قوانین بین المللی ساختمانی، بایستی از آب بند استفاده کرد.

یکی از انواع ایزوگام های استخر، ایزوگام طرح دار است. این نوع ایزوگام علاوه بر جنبه محافظتی در برابر رطوبت، شکل و ظاهر زیبایی هم به استخر می دهد. عایق طرح دار موجب نما دار کردن و زیبا سازی استخر می شود.

مزایای ایزوگام استخر:

اجرای ایزوگام در استخر هزینه کمی در بردارد، و این هزینه برای پیشگیری از آسیب ها، فرسودگی و نشت آب استخر، ارزش خواهد داشت. در صورتی که از یک تیم حرفه ای برای اجرای ایزوگام کمک بگیرید، نتیجه مطلوب را خواهید گرفت. یکی دیگر از مزایای ایزوگام، این است مواد مورد نیاز آن به راحتی در همه جا قابل دسترسی است. در ادامه باز هم به بیان مزایای ایزوگام خواهیم پرداخت.

در چه مکان های دیگری از این نوع محصول می توان استفاده کرد؟

در مخازن آب، تونل ها، کانال های آبیاری، سرویس های بهداشتی، پارکینگ، لوله های آب، گاز و مواد روغنی.

از مزایای دیگر ایزوگام استخر، که همواره مورد توجه پیمانکاران ساختمان بوده این است که ایزوگام از قیر و الیاف مصنوعی ساخته شده که از سطح استخر در برابر نفوذ رطوبت و نشت آب جلوگیری می کند. هم چنین این نوع عایق رطوبتی به طور متوسط 10 سال طول عمر دارد، که همین میزان از سایر مواد مورد استفاده جهت آب بندی بسیار بیشتر است.

یکی از سوالات متداول مشتریان در رابطه با ایزوگام است این است که آیا این نوع عایق بندی، توانایی مقاومت در برابر جریانات شدید آب را خواهد داشت؟

صنعت ساخت ایزوگام بر پایه علم، دانش، آزمون و خطا و تجربه بنا نهاده شده است.

در نتیجه از ساخت ایزوگام از مواد بندی متفاوتی بهره گرفته می شود، تا از سازه در برابر باران و مواد شیمیایی مختلف

محافظت کند. این ایزوگام ها در آزمایشگاه تست های تخصصی زیادی را پشت سر می گذارند، و بر اساس استاندارهای جهانی تولید می شوند بنابراین توان مقاومت و دوام آوردن در همه شرایط را خواهند داشت.

یکی دیگر از متداول ترین سوالات مشتریان در رابطه با خرید ایزوگام این است که در مناطقی نظیر مناطق کویری و جنوبی کشور، که نور خورشید به طور شدید و مداوم می تابد، کدام نوع عایق جهت عایق بندی استخر مناسب تر است؟

معمولا در آخرین لایه ایزوگام از روکش قیر استفاده می کنند اما در مناطقی که نور خورشید به طور مستقیم می تابد، استفاده از این روکش مناسب نیست زیرا در معرض آفتاب، به حالت شکننده در می آید. در این صورت می توان از موادی که انعطاف پذیری بیشتری دارند نظیر پلیمرهای پلی یورتان یا پلیمر های مبتنی بر آکریلیک استفاده کرد.

آیا می توانیم خودمان بدون کمک گرفتن از تیم متخصص استخر را ایزوگام کنیم؟

خیر. به قول ضرب المثل قدیمی هر کسی را بهر کاری ساختند. ایزوگام کردن نیاز به تجربه و تخصص دارد و از آن جا که گرمای حاصل از این کار بسیار زیاد می باشد، لازم است از یک تیم مجرب و متخصص در اجرای این کار بهره بگیرید، تیم باتجربه ایزوگام در مشهد می تواند به شما در این راستا کمک کند.

امروزه یکی از متد های نوین در عایق سازی استخر های خصوصی، سونا، جکوزی و سرویس های بهداشتی، استفاده از چسب های نانو می باشد. این چسب در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم بوده، و هم چنین در برابر آتش مقاومت بسیار بالایی دارد، با استفاده از این نوع چسب ها می توانید استخر خود را از هر گونه جلبک و رسوبات آلوده پاک کنید. این روش یکی از بهترین روش های عایق سازی استخر است که البته هزینه بالاتری نسبت به ایزوگام استخر دارد و همین موضوع موجب شده تا کمتر مورد توجه مشتریان به ویژه در جنبه های کشاورزی و صنعتی قرار بگیرد؛ اما به هر حال می تواند جایگزین این محصول باشد.

نحوه انتخاب ایزوگام مناسب:

باید نوع و جنس ایزوگام را مد نظر قرار دهید، ایزوگام ها با توجه به جنس و اجرت نصبی که دارند، قیمت گذاری میشوند. پیشنهاد ما این است که از رده درجه یک ایزوگام خود را تهیه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 ایزوگام رنگی یا طرح دار:

ایزوگام رنگی استخر، یا همان ایزوگام طرح دار، می تواند در طرح هایی نظیر طرح چمن، طرح آجر، طرح شش ضلعی آبی، قهوه ای، سبز، طرح پارکت چوب و طرح سنگ ارائه می شود. نگران قیمت این قبیل ایزوگام ها نباشید، قیمت ایزوگام دارای طرح، نسبت به مصالح ساختمانی دیگر مناسب تر می باشد، از طرفی اجرای ایزوگام رنگی استخر هم بسیار ساده و مواد موردنیاز آن همه جا در دسترس است.

کیفیت و قیمت ایزوگام:

کیفیت درجه یک، وزن و ضخامت از مواردی که در انتخاب ایزوگام، طول عمر و دوام آن بسیار حائز اهمیت می باشد. سازمان ملی استاندارد شرایط و ضوابط ایزوگام استاندارد را تدوین و در دسترس عموم مردم قرار داده تا مشتریان محترم بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

شما می توانید محصولات باکیفیت و استاندارد خود را از تیم متخصص ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *