ایزوگام فویل دار چیست؟

ایزوگام فویل دار

چرا ایزوگام فویل دار

کدام نوع ایزوگام مناسب تر است؟ شاید این سوال شما هم باشد. در واقع قبل از ورود ایزوگام به حوزه عایق بندی، از قیر برای عایق بندی ساختمان ها و سطوح استفاده می شد، ولی از آن جا که دردسر های زیادی برای استفاده از قیر وجود داشته و از طرفی خطراتی را هم به دنبال داشته است، ایزوگام فویل دار به محبوبیت بیشتری نسبت به قیر دست پیدا کرد به طوری که امروزه اکثر ساختمان ها با ایزوگام عایق بندی شده اند.

محبوبیت ایزوگام به چند دلیل است از جمله اینکه هم نصب راحت تری دارد و هم از خطرات کمتری برخوردار است؛ از طرفی نسبت به قیر کیفیت بالاتری دارد. رفته رفته انواع زیادی از ایزوگام ها تولید و روانه بازار شدند، و این طیف متنوع و گسترده از محصولات به مشتریان حق انتخاب بالاتری می دهد ولی به همان نسبت هم ممکن است شما را برای انتخاب عایق مناسب، سردرگم کند. در این مقاله قصد داریم به ارائه توضیحاتی در مورد ایزوگام فویل دار بپردازیم، برای یافتن پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید.

انواع ایزوگام از لحاظ روکش:

از لحاظ روکش، دو نوع ایزوگام در بازار یافت می شود: ایزوگام فویل دار و ایزوگام بدون فویل.

ایزوگام فویل دار:

در این نوع ایزوگام ها، در کارخانه روکش یا فویل آلومینیومی روی ایزوگام پرس می شود، یا اینکه به صورت پودر و نایلکس می باشد.دقت کنید فویل یا روکشی که روی ایزوگام هست، تضمین کننده کیفیت ایزوگام نمی باشد، و روی کیفیت ایزوگام تاثیری ندارد، و فاکتور های دیگری در افزایش یا کاهش کیفیت ایزوگام دخیل هستند، اما وجود این فویل ها بی دلیل هم نیست، در حقیقت این فویل ها ویژگی هایی را به دنبال دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.اما در مورد ایزوگام بدون فویل مقاله مفصلی داریم.

ویژگی های ایزوگام فویل دار

همان طور که گفتیم وجود این فویل ها تاثیری در کیفیت ایزوگام ندارد، بنابراین حتما از خود می پرسید پس فایده اش چیست؟ در حقیقت یکی از ویژگی های بارز ایزوگام فویل دار، زیبایی آن است و این فویل ها موجب زیبایی ایزوگام می شوند.

ایزوگام همیشه در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد، اما این فویل ها می توانند نور خورشید را از روی ایزوگام انعکاس دهند به این ترتیب ایزوگام شل و متلاشی نمی شود، ارزش این فویل به خصوص در فصول گرم سال که هوا گرم است مشخص می شود، و در صورتی که این فویل ها نباشند ممکن است ایزوگام شل و روان شود، در حالی که فویل گرما و نور را دفع می کند.

توجه: در صورتی که از ایزوگام فویل دار استفاده می کنید، در هنگام بارش باران یا برف که همراه با رعد و برق می باشد روی پشت بام نروید؛ زیرا فویل یک نوع رساناست و از این جهت خطرناک است و احتمال برق گرفتگی را به دنبال دارد. یکی از ویژگی هایی که یک عایق فویل دار باکیفیت دارد این است که قابلیت نفوذ ناپذیری بالایی در برابر نور، حرارت و علاوه بر آن ها، نفوذ نا پذیری در برابر باران و رطوبت را دارد.

این نوع ایزوگام ها مقاومت خوبی در برابر نیرو های کششی از خود نشان می دهند؛ و در طی عمر مفید خود، قدرت تاب آوری بالاتری نسبت به سایر انواع ایزوگام دارند، به همین دلیل ایزوگام فویل دار در میان سایر انواع ایزوگام استفاده بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *