روش صحیح انبار کردن ، نگه داری و حمل و نقل ایزوگام

نگه-داری-ایزوگام

حمل و نگهداری صحیح ایزوگام

بدون شک از مهم ترین مسائل مربوط به خرید و استفاده ایزوگام، حمل و نگهداری صحیح آن می باشد.حمل و نگهداری صحیح ایزوگام، طول عمر آن را بالا برده و مانع خرابی زود هنگام می شود.بنابراین اهمیت دارد که روش های حمل و نگهداری صحیح ایزوگام را بدانیم تا از پیش آمدن مسائل ناخوشایند، جلوگیری کنیم.

روش های صحیح انبار کردن ایزوگام

اگر بخواهید ایزوگامتان را به مدت طولانی نگهداری کنید، ضرورت دارد که آنها را به روشی مناسب انبار کنید.هنگام انبار کردن ایزوگام ها، از قرار دادن آنها به صورت افقی بر روی هم خودداری کنید.چرا که این عمل باعث چسبیدن ایزوگام ها به هم می شود.بهتر است آنها را به صورت عمودی و با فاصله ی مناسب قرار داهید تا امکان عبور هوا میان آنها باشد.ضرورت دارد مکانی که قرار است ایزوگام ها را در آن انبار کنید سرپوشیده باشد و از ورود نور آفتاب، برف، باران و باد جلوگیری کند.همچنین زمینی که ایزوگام ها روی آن قرار خواهند گرفت باید هموار و صاف و کاملا خشک و خنک باشد.مدت زمان قابل نگهداری ایزوگام، روی آن درج می شود و اگر بیشتر از زمان موعد ایزوگام را نگهداری کنید، حالتی چسبنده پیدا خواهد کرد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. البته این مدت بر اساس منطقه مکانی شما تا حدودی متغییر خواهد بود و در اکثر مواقع این زمان تقریبا تا 6 ماه پس از تولید است.

قیمت ایزوگام در مشهد

روش های صحیح حمل ایزوگام

ضروری است که نکاتی را نیز هنگام حمل و نقل آن رعایت کنید تا عمر ایزوگام خود را افزایش دهید.لبه های ایزوگام از اهمیت خاصی برخوردارند و آسیب دیدن آنها باعث می شود تا عمر ایزوگام شما کم شود.بنابراین، باید هنگام حمل و نقل ازوگام، مراقب لبه های آن بود.هنگام حمل و نقل ایزوگام ها از تماس آنها به مواد اشتغال زا و کپسول های اطفا حریق جدا خودداری کنید.برای حمل مناسب و اصولی ایزوگام، باید آنها را با نوار چسب هایی به عرض 5سانتی متر به هم بپیچید.همانطور که پیش تر اشاره شد، حتی هنگام حمل و نقل نیز، به هیچ عنوان ایزوگام هارا به صورت افقی روی هم قرار ندهید.از برخورد ایزوگام ها هنگام حمل و نقل، به اجسام نوک تیز یا سنگین نیز خودداری کرده، چرا که امکان شکستگی و یا آسیب رسیدن به ایزوگام را فراهم می کند.

نکات کلیدی در نصب صحیح ایزوگام

بدون شک اگر ایزوگام ها به روشی اصولی نصب نشوند، علاوه بر آسیبی که خواهند دید، نگهداری از آنها نیز بسیار سخت خواهد بود.نصب صحیح ایزوگام، در واقع همان نگهداری مناسب از ایزوگام، پس از خرید می باشد،بنابراین برای نصب ایزوگام بهتر است به نکات زیر توجه کنید.
_ ضرورت دارد مکانی را که می خواهید آن را ایزوگام کنید، قبل از شروع به نصب ایزوگام به طور کامل خشک و تمیز کنید.این مساله عمر ایزوگام را تا حدی قابل توجه بالا برده و جزو اصلی ترین نکات در نصب و نگهداری صحیح ایزوگام ها می باشد.
_ اگر قصد نصب ایزوگام در مکانی مانند پشت بام را دارید بهتر است تمام اشیا اضافی را تا حد امکان از محل خارج کنید تا هنگام نصب ایزوگام مشکلی پیش نیاید.
این عمل موجب می شود ایزوگام با پایه های کولر یا مواردی از این قبیل برخورد نکند و از آسیب های احتمالی که می توان به ایزوگام وارد شود، جلوگیری می شود.
و در آخر امیدواریم کمک کافی را جهت نگهداری پیش و پس از خرید و حمل مناسب ایزوگام ارائه داده باشیم.حمل و نگهداری مناسب موجب بالا رفتن طول عمر ایزوگام ها شده و به همین جهت، اهمیت فراوانی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *