انواع ایزوگام هارا بیشتر بشناسیم

انواع ایزوگام

بررسی کامل انواع ایزوگام

با توجه به گسترش روزافزون فناوری‌ها و نیازهای متنوع انسان در زمینه ساخت و ساز، ایزوگام‌ها به عنوان یکی از راهکارهای پیشرو در حوزه عایق‌های حرارتی و صوتی، به تدریج جایگاه خود را در بازارهای مختلف به دست آورده‌اند. این محصولات نه تنها قابلیت عایق‌بری در برابر گرما و سرما را دارا هستند، بلکه به صورت کامل محیط را از نویز و صداهای مزاحم در محیط خارجی جدا می‌کنند.در این مقاله، به بررسی انواع ایزوگام‌ها از تراکم قیر و وزن ایزوگام‌ها ، فویل دار بودن یا نبودن گرفته تا شرکت سازنده آنها را بررسی خواهیم کرد.

انواع عایق ها براساس مواد اولیه

ایزوگام یک عایق رطوبتی متداول است که از مواد مختلفی ساخته می‌شود. مواد اولیه ایزوگام بر ویژگی‌های آن، مانند مقاومت در برابر رطوبت، انعطاف‌پذیری و دوام تأثیر می‌گذارند. در ادامه به معرفی انواع ایزوگام پرداخته می‌شود.

خرید و استعلام قیمت فقط از طریق تماس با شماره تلفن 09143028212 امکان پذیر است

● ایزوگام پلیمری این نوع از ایزوگام از قیر خالص که از تقطیر نفت خام درست می شود، تولید می‌گردد. قیر خالص به همراه پودر تالک، تیشو، پلی استر، پوشال گونی پلاستیکی و فیلم پلی اتیلن در دستگاه ساخت پلیمر مخلوط و پخته می‌شوند. این نوع ایزوگام نسبت به ایزوگام دمیده دارای کیفیت و طول عمر بالاتری است.

● ایزوگام دمیده در تولید این محصول از قیردمیده شده استفاده می‌شود. قیر دمیده از حرارت دادن قیر خالص به دمای بالاتر از 380 درجه سانتیگراد حاصل می شود. ایزوگام دمیده نسبت به ایزوگام پلیمری دارای کیفیت و طول عمر پایین تری است.

تنوع عایق ها بر اساس تعداد لایه

ایزوگام‌ها براساس تعداد لایه‌ها به تک لایه، دو لایه و سه لایه تقسیم می‌شوند.

● ایزوگام تک لایه این نوع ایزوگام از یک لایه قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده است. ایزوگام تک لایه دارای مقاومت و دوام پایینی است و معمولاً برای مصارف کوتاه مدت مانند اندود کاری استفاده می شود.

● ایزوگام دو لایه این نوع ایزوگام از دو لایه قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده است. ایزوگام دو لایه نسبت به ایزوگام تک لایه دارای مقاومت و دوام بالاتری است و معمولاً برای مصارف طولانی مدت مانند عایق کاری پشت بام استفاده می شود.

● ایزوگام سه لایه این نوع ایزوگام از سه لایه قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده است. ایزوگام سه لایه دارای مقاومت و دوام بسیار بالایی است و معمولاً برای مصارف بسیار خاص مانند عایق کاری مخازن آب زیرزمینی استفاده می شود.

تنوع ایزوگام بر اساس نوع روکش

ایزوگام‌ها براساس روکش به ایزوگام فویل‌دار، پودری و رنگی دسته‌بندی می‌شوند.

● ایزوگام فویل‌دار این نوع ایزوگام دارای یک لایه فویل آلومینیومی در پشت خود است. ایزوگام فویل‌دار دارای خاصیت بازتاب نور خورشید است و در نتیجه از گرم شدن پشت بام جلوگیری می‌کند.

● ایزوگام بدون روکش یا پودری این نوع ایزوگام فاقد روکش است. ایزوگام بدون روکش دارای قیمت پایین‌تری نسبت به ایزوگام فویل‌دار است.

● ایزوگام رنگی این نوع ایزوگام دارای یک لایه رنگ در پشت خود است. ایزوگام رنگی علاوه بر خاصیت عایق کاری، دارای خاصیت زیبایی نیز است.

انواع ایزوگام از نظر کیفیت

مهمترین مساله در انتخاب ایزوگام، کیفیت آن و مواد اصلی استفاده شده در تولید آن است. ایزوگام یک عایق رطوبتی است که برای محافظت از سطوح مختلف در برابر نفوذ رطوبت استفاده می‌شود؛ بنابراین، کیفیت ایزوگام اهمیت زیادی دارد.

ایزوگام از مواد مختلفی مانند قیر، الیاف شیشه و پلیمرها ساخته می‌شود. کیفیت ایزوگام به کیفیت این مواد بستگی دارد. قیر مهم ‌ترین ماده تشکیل دهنده ایزوگام است. قیر باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند در برابر رطوبت و تغییرات دما مقاومت کند. الیاف شیشه نیز نقش مهمی در استحکام ایزوگام دارند. پلیمرها نیز به بهبود خواص ایزوگام مانند مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک می‌کنند.

خرید و استعلام قیمت فقط از طریق تماس با شماره تلفن 09143028212 امکان پذیر است

بنابراین، هنگام انتخاب ایزوگام باید به کیفیت مواد اولیه استفاده شده در تولید آن توجه ویژه‌ای داشت. باید از ایزوگام‌هایی استفاده کرد که از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت ساخته شده باشند. این ایزوگام‌ها می‌توانند به خوبی از سطوح در برابر نفوذ رطوبت محافظت کنند و دوام بالایی داشته باشند.

از نظر کاربرد عایق ها چند دسته اند؟

ایزوگام‌ها از نظر کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. این تقسیم بندی براساس نوع سطحی که قرار است ایزوگام روی آن نصب شود، انجام می‌شود. انواع ایزوگام از نظر کاربرد عبارت‌اند از:

● ایزوگام پشت بام: این نوع ایزوگام برای عایق کاری پشت بام ساختمان‌ها استفاده می‌شود. ایزوگام پشت بام معمولاً از نوع پلیمری است و دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت، ضربه و تغییرات دما است.

● ایزوگام دیوار: این نوع ایزوگام برای عایق کاری دیوارهای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. ایزوگام دیوار معمولاً از نوع دمیده است و دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به ایزوگام پشت‌بام است.

● ایزوگام کف: این نوع ایزوگام برای عایق کاری کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. ایزوگام کف معمولاً از نوع پلیمری است و دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت و ضربه است.

● ایزوگام استخر: این نوع ایزوگام برای عایق کاری استخرها استفاده می‌شود. ایزوگام استخر معمولاً از نوع پلیمری است و دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت، ضربه و اشعه ماوراء بنفش است.

● ایزوگام کانال‌ها و مخازن آب: این نوع ایزوگام برای عایق کاری کانال‌های آب استفاده می‌شود. ایزوگام کانال آب معمولاً از نوع پلیمری است و دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت، ضربه و مواد شیمیایی است.

شرکت های سازنده ایزوگام

شرکت‌های سازنده ایزوگام در ایران بسیار زیاد هستند. برخی از این شرکت‌ها عبارت‌اند از:

شرکت بام گستر دلیجان

شرکت بام گستر دلیجان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین تولیدکنندگان ایزوگام در ایران است. این شرکت در سال 1376 در شهر دلیجان تاسیس شد و از آن زمان تاکنون به تولید انواع ایزوگام با کیفیت بالا و قیمت مناسب مشغول است.

شرکت بام گستر دلیجان دارای دو کارخانه تولیدی در شهر دلیجان است. این شرکت از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در تولید محصولات خود استفاده می‌کند. محصولات این شرکت دارای گواهینامه‌های معتبر کیفیت هستند و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید می‌شوند.

شرکت ایزوگام شرق

شرکت ایزوگام شرق یکی از تولیدکنندگان برتر ایزوگام در ایران است. این شرکت در سال 1369 در شهر مشهد تاسیس شد و از آن زمان تاکنون به تولید انواع ایزوگام با کیفیت بالا و قیمت مناسب مشغول است.

استعلام قیمت بروز ایزوگام شرق مشهد از ایزوگام سیوانی

شرکت ایزوگام شرق دارای دو کارخانه تولیدی در شهر مشهد و شهر اصفهان است. این شرکت از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در تولید محصولات خود استفاده می‌کند. محصولات این شرکت دارای گواهینامه‌های معتبر کیفیت هستند و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید می‌شوند.

شرکت ایزوگام سراپوش دلیجان

این شرکت نیز یکی از تولیدکنندگان باکیفیت ایزوگام در ایران است. محصولات این شرکت دارای تنوع بالایی هستند و برای کاربردهای مختلف مناسب هستند.این برند هم محصولات بسیار بادوام و با حجم قیری بالا دارد.

هرآنچه باید در مورد انواع ایزوگام بدانید

ایزوگام‌ها به عنوان یکی از انواع عایق حرارتی و صوتی، در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به کاربرد مختلف ایزوگام‌ها، انواع مختلفی از آنها وجود دارد که در این مقاله به آنها پرداخته شد‌.
ایزوگام‌های فومی به عنوان یکی از پرکاربردترین ایزوگام‌ها، دارای خواص حرارتی و صوتی بسیار مناسبی هستند و در ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شوند؛ بنابراین با انتخاب ایزوگام مناسب می‌توانید از ساختمان خود در برابر نفوذ رطوبت محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *